Załóż bloga Zaloguj sięmlodziezoweobozy

Zakopane bazą wypadową dla obozów młodzieżowych

atatas | 09 Kwiecień, 2018 13:15

alt

Jedną z popularniejszych form wypoczynku adresowaną do młodzieży są obozy młodzieżowe. Organizują je chyba wszystkie biura podróży działające na terenie naszego kraju. W przypadku polskich obozów miejscem niezwykle popularnym są Tatry, zaś doskonałą bazą wypadową dla górskich wycieczek okazuje się być Zakopane.

 

Zakopane to najwyższej położone polskie miasto. Jego urok tkwi w górujących nad nim Tatrach, czyli jedynych w Polsce górach o charakterze alpejskim. Nie można zapominać o wyjątkowej architekturze oraz wyjątkowo malowniczej drewnianej architekturze. Jakie miejsca najczęściej odwiedzają w Zakopanem uczestnicy obozów młodzieżowych?

 

Niewątpliwie na pierwszy plan wysuwają się Krupówki, czyli najbardziej znana ulica w całym Zakopanem. Jednocześnie jest to jedna z bardziej rozpoznawalnych ulic w całym kraju. To właśnie na Krupówkach zlokalizowana jest zdecydowana większość sklepów z pamiątkami, w których młodzież może kupić nie tylko pocztówki z miastem i Tatrami. Na Krupówkach bez trudu kupimy także oscypki, czyli pyszne góralskie sery, których powinien spróbować każdy, kto zdecydował się na spędzenie chociaż krótkiego czasu w stolicy polskich gór.

Więcej na https://www.atas.pl/

Zwiedzając Zakopane, młodzież koniecznie powinna udać się do starego kościoła parafialnego oraz położonego tuż obok niego cmentarza na Pęksowym Brzyzku. Nie bez powodu miejscowi nazywają go cmentarzem zasłużonych. Jest to pierwsza zakopiańska nekropolia, której historia sięga połowy XIX wieku. Od okresu międzywojennego na cmentarzu tym chowani są wyłącznie zasłużeni, a także ci, którzy mają tutaj rodzinny grobowiec. Na cmentarzu znajduje się obecnie około dwieście pięćdziesiąt grobów. To właśnie tutaj spoczęli Maria Witkiewicza, Helena Marusarzówna, Kazimierz Przerwa – Tetmajer. Znajduje się tu również wiele symbolicznych nagrobków, między innymi Witkacego oraz Bronisława Czecha.

 

Zakopane to miasto, w którym nawet młodzież nie będzie się nudzić. Bez wątpienia każdy uczestnik obozu młodzieżowego w Tatry powinien to niezwykłe miasto poznać.

 

Komentarze

Mekafa

Dompet | 13/04/2018, 07:44

Wah sangat bagus sekali pemandangannya yah sangat menarik Dompet Kulit Pria
Dodaj komentarz
 authimage
 
 
 
RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki TOPLISTA. Najlepsza toplista. Ranking. Fajne forum dyskusyjne - ranking forum. Najlepsze fora.